Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Hämtning/lämning av källsorterat avfall
Referensnummer: 21/226
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Observera att detta är en extern remiss och inte en upphandling. Externa remissen är för att hämta in synpunkter från möjliga leverantörer innan upphandlingen annonseras. Denna Externa remiss gäller underlag till en upphandling för Hämtning/lämning av källsorterat avfall
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hämtning av källsorterat avfall för GyF, GrF, SF, FskF
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hämtning av källsorterat avfall och farligt avfall för Gymnasieförvaltningen, Grundskoleförvaltningen, Serviceförvaltningen och Förskoleförvaltningen i Malmö stad
Hämtning av källsorterat avfall för Övriga förvaltningar och bolag
Del nr: 2
Hämtning av källsorterat avfall och farligt avfall för övriga förvaltningar och bolag i Malmö stad
Lämning av källsorterat avfall
Del nr: 3
Hantering av lämnat källsorterat avfall för hela Malmö stad