Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Quality Tracker in a Gas distribution Grid
Referensnummer: 21-0164
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
This document is an invitation to participate in our Request for Information (RFI) - which means that Göteborg Energi hereby requests market information about possible solutions and possible limitations in a specific area, in this case regarding a introduction of a Quality Tracker
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09310000 Elektricitet, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31213000 Distributionsutrustning, 31230000 Delar till eldistributions- eller reglerutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Quality Tracker in a Gas distribution Grid