Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering Citybuss Backastråket, södra utredningsområdet
Referensnummer: 03837/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende detaljprojektering av gatuanläggningar och ledningar för projektet Citybuss Backastråket, södra utredningsområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen