Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av service till Sjöpolisens båtar och båtmotorer i region Stockholm och region Väst
Referensnummer: A646.739/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov inom Sjöpolisen region Stockholm och Sjöpolisen region Väst. Ramavtalen omfattar leverans av service och reparationer av båtmotorer samt allmänna reparationer och underhåll av båtar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning, 50241100 Reparation av fartyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen