617868-2020 - ResultatSverige-GÄVLE: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling
Referensnummer: Götene kommun
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kommunförsäkring, miljöansvarsförsäkring, utställningsförsäkring, husbock-/saneringsavtal, kommunolycksfallsförsäkring samt motorfordonsförsäkring för de ingående kommunala bolagen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66512100 Olycksfallsförsäkringar, 66514110 Motorfordonsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen