Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Barnrättskonsulter
Referensnummer: 2021-00335
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för Barnrättskonsulter i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Västerås stads varierande behov av Barnrättskonsulter kopplade till olika verksamhetsområden och uppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens värde uppskattas till cirka sex (6) miljoner kronor för hela avtalsperioden inklusive eventuell option, baserat på tidigare avtalsperiodens inköpsvolymer och framtida prognoser.
Ramavtal för perioden är 2022-01-01 – 2023-12-31 med möjlighet för Köparen att förlänga avtalstiden upp till 24 månader.