617875-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Geotekniska ingenjörstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter geoteknik och miljögeoteknik samt hydrologi och hydrogeologi
Referensnummer: TN 2020/1550
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar konsulter för uppdrag inom geoteknik och miljögeoteknik samt hydrologi och hydrogeologi för succesiva avrop under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Geoteknik och miljögeoteknik
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hydrologi och hydrogeologi
Del nr: 2
71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71351900 Geologi, oceanografi och hydrologi
Hydrologi och hydrgeologi