See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anomalidetektion
Beskrivning: LFV upphandlar en tjänst för anomalidetektion för att förebygga, upptäcka, analysera och avhjälpa IT-säkerhetsrelaterade händelser. Tekniska plattformar och verktyg som utgör grunden för tjänsten ska tillhandahållas, driftas, administreras och förvaltas av leverantören. Upphandlingen genomförs genom ett förhandlat förfarande.
Intern identifierare: Ä-2024-022329
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72212732 Programvaruutvecklingstjänster för datasäkerhet, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000