Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikanordningar
Referensnummer: RLH 20.026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63712700 Trafikkontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa Eskilstuna kommuns behov av trafikanordningslösningar (TA) där utrustning avsedda för trafikavstängningar samt kringtjänster såsom TA-planer, tillståndsansökningar samt utställning och hämtning av trafikavstängningsmaterial ingår.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34920000 Vägutrustning, 34923000 Vägtrafikledningsutrustning, 34928000 Vägtillbehör, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen