617936-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Tumba: Låssmedstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsavtal passersystem, kameror-och tvättbokningssystem
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Årsavtal för service och komplettering av befintligt Aptus passersystem, tvättbokningssystem, larm och kameror i AB, Botkyrkabyggens, Fastighets AB Alfågeln fastighetsbestånd.
Se upphandlingsdokumenten i enlighet med AFB.22 för omfattningen i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35125300 Övervakningskameror, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen