617958-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Försäkrings- och pensionstjänster – Pensionsrådgivning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPensionsrådgivning
BeskrivningUpphandlingen avser att teckna ett avtal med en leverantör som kan åta sig uppdraget att utföra de pensionsrådgivande tjänster som beskrivs i underlaget. Målet med upphandlingen är att få en rationell pensionsadministration med kvalitet och med flexibilitet, god service för de anställda och beställarens pensionstagare.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101533:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66520000 Pensionstjänster
Optioner
Beskrivning av alternativen3+1+1