618071-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Saltlake
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Salt och saltlake
Referensnummer: ÅB 19.020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14450000 Saltlake
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för salt och saltlake för både vinter och sommarsäsong.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34927100 Vägsalt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen