618201-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Pakettransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Portal och logistik för hemdistribution av inkontinensmaterial och urologiskt material
Referensnummer: VF2021-00034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60161000 Pakettransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2021-00034 Portal och logistik för hemdistribution av inkontinensmaterial och urologiskt material
Tjänsten omfattar portal, kundservice, lagerhållning och hemdistribution av inkontinensmaterial och urologiskt material till Region Dalarna, Region Uppsala och Region Västmanland för öppenvården samt till hemsjukvård och särskilda boenden inom kommunerna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Portal och logistik för hemdistribution av inkontinensmaterial och urologiskt material.
Upphandlingen
En mer detaljerad beskrivning av upphandlingen finns under "Krav på tjänsten".
Upphandlingsvärdet 2021 var 19 160 000 SEK.
Antal leveranser per år: ca 129 000 (2021)