618266-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Mekaniska underhållstjänster - Söderhamn Nära AB, Ljusdal Vatten AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMekaniska underhållstjänster - Söderhamn Nära AB, Ljusdal Vatten AB
BeskrivningEntreprenör ska utföra mekaniska underhålls-, montage- och reparationsarbeten för bla produktionsanläggningar, samt VA-processanläggningar. Med VA-processanläggningar menas vattenverk, avloppsreningsverk, avloppspumpstationer och tryckstegringsstationer.
Intern identifierare15790
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMekaniska underhållstjänster - Söderhamn Nära AB
Beskrivning.
Intern identifierareMekaniska underhållstjänster - Söderhamn Nära AB
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelMekaniska underhållstjänster - Ljusdal Vatten AB
Intern identifierareMekaniska underhållstjänster - Ljusdal Vatten AB