2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lönesystem
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp av ett heltäckande lönehanteringssystem för hela Akademiska Hus verksamhet.
Intern identifierare: 24/62
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 79211110 Lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del