Lantmäteriet har stort behov att kommunicera med sina kunder. Kommunikationen kan exempelvis vara fakturor, underrättelser och lantmäteriförrättningar. En stor del av denna kommunikation går ut genom försändelser via brevutskick eller digitalt via Mina Meddelanden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64100000 Post- och budtjänster, 64216000 Elektroniska meddelande- och informationstjänster, 64216120 Elektronisk post, 79996100 Dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lantmäteriet upphandlar denna tjänst av en extern leverantör som ska ta emot våra utskick elektroniskt, sortera dem till digitala utskick (Mina Meddelanden) eller analoga försändelser (utskrift på papper och kuvertering).