2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Kylarbeten - Göteborg, Borås
Beskrivning: Ramavtal som avser kylarbeten i beloppsspannet 0 - 10 000 000 kr per avrop på Akademiska Hus fastigheter i Göteborg & Borås. Avtalet avser alla typer av kylarbeten/-entreprenader inom detta beloppsspann.
Intern identifierare: 25/147
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331230 Installation av kylutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000