618363-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Totalentreprenad Omlastningsstation i Bräcke
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTotalentreprenad Omlastningsstation i Bräcke
BeskrivningOmlastningsstation för mellanlagring av förpackningsavfall och matavfall.
Intern identifierareVMR 2025/58
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45213270 Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning, 45213350 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till olika transportsätt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningVatten och Miljöresurs Mitt AB har för avsikt att låta uppföra en ny omlastningsstation i Bräcke för mellanlagring av förpackningsavfall och matavfall.
Intern identifierare1727014
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFastighetstjänster
Intern identifierare1727015