II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser projektledare under 3 år för ett projekt som har en total budgetram på 23 MSEK. Projektledaren som upphandlas ska utgöras av en fysisk person med redovisade tidigare erfarenheter relevanta för projektet. Upphandlingen baseras på fast pris inkl. utrustning och programvaror. Under fas 1 ska projektledaren vara på plats i Sala två dagar/vecka. Som en separat del kan anbud på området Kommunikatör offereras, dvs valfritt enbart projektledare, enbart kommunikatör eller både och.