Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Målningsarbeten 2019
Referensnummer: 19/74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av målningsarbeten gällande planerat underhåll och hyresgästval. I huvudsak målningsarbeten i lägenheter (ca 60-70 %), lokaler och övriga allmänna utrymmen samt en del utvändig målning av beställarens fastigheter.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen