618454-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Schaktning – KÖK (Knivsta överföringsledning till Käppalaverket) Nord -Utförandentreprenad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKÖK (Knivsta överföringsledning till Käppalaverket) Nord -Utförandentreprenad
BeskrivningKÖK (Knivsta överföringsledning till Käppalaverket) etapp Nord.
Intern identifierare665383
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112500 Schaktning
Ytterligare klassificering (cpv): 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKÖK (Knivsta överföringsledning till Käppalaverket) Nord -Utförandentreprenad