618472-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Serverhårdvara
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelServerhårdvara
BeskrivningUpphandling av ramavtal för köp av servrar samt diskexpansioner.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105835:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48820000 Servrar
Optioner
Beskrivning av alternativenSe förfrågningsunderlaget.