618489-2023 - PlaneringSverige-Härnösand: Dialysapparater
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Dialysutrustning och förbrukningsmaterial
Referensnummer: 23IU346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33181000 Dialysapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland (nedan kallad Regionen) kommer inom en snar framtid att påbörja arbetet med en ny upphandling av dialysutrustning och förbrukningsmaterial.
Innan upphandlingsarbetet påbörjas avser vi göra en analys och genomlysning av vad marknaden har att erbjuda idag och i nära framtid.
Som ett led i detta arbete inbjuder vi er som Leverantör av dessa produkter att anmäla ert intresse och presentera era produkter/tjänster av efterfrågat sortiment.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33692800 Dialyslösningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen