618659-2021 - ResultatSverige-Malmö: Uthyrning av industriella fordon med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av liftar
Referensnummer: SN-2020-1265
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av liftar, i vissa fall inklusive förare, till Serviceförvaltningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften, 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning, 42418000 Lyft-, hanterings-, lastnings- eller lossningsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen