61868-2024 - Planering
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – RFI gällande IT-stöd för Schemaläggning, Bemanning och Vikariehantering
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI gällande IT-stöd för Schemaläggning, Bemanning och Vikariehantering
BeskrivningRegion Skåne avser att gå ut i upphandling av IT-stöd för områdena Schema, Bemanning, Vikariehantering, Närvaro/Frånvaro-rapportering samt integrationer till nuvarande IT-stöd.
Intern identifierare2024-O000221
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd