Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänst Pigalle
Referensnummer: UH 2021/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Pigalle i Nässjö AB är i behov av leverantör som kan utföra städning av Kulturhuset Pigalles lokaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städning och fönsterputsning av Kulturhuset Pigalles lokaler.
Även behov av saneringstjänster av framförallt toaletter
Takvärdet är 4 600 000 SEK.