618735-2021 - ResultatSverige-Laholm: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsinsamling och transporter
Referensnummer: KS 2016-310
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Laholms kommun inbjuder er att komma in med anbud avseende renhållnings entreprenad med tömning av hushållsavfall från avfallsbehållare vid fastigheter och därtill relaterade tjänster.
I entreprenaden ingår även transporter från omlastningsstation till behandlingsanläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen