See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster för genomförande av projekt inom blå och grön bioekonomi
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsulttjänster för genomförande av projekt inom blå och grön bioekonomi. Projektet omfattar att leda och genomföra ett ambitiöst projekt som syftar till att främja och utveckla den blå och gröna bioekonomin i regionen Halland. Projektet är finansierat från Tillväxtverket (EU-medel), Västra Götalandsregionen samt Region Halland. Upphandlingen avser projektet "ENVOLVE 2 - Framtidens Blå och Gröna Transformation i Halland" och involverar även projektet "Samexistens för mer sjömat.
Intern identifierare: IU24-72
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del