618797-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Laddningsanordningar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högeffektsladdare / snabbladdning
Referensnummer: 22/100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av hårdvarusystem för smart laddning med högeffektsladdare / snabbladdning samt kringutrustning som krävs för en fungerande laddstation. Med kringutrustning menas exempelvis kraftskåp, uppkopplade tjänster för övervakning och fjärrstyrning med dess underhåll, reservdelar.