618828-2023 - ResultatSverige-Norrtälje: Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och skolmaterial (inkl kopieringspapper)
Referensnummer: KS 2022-781
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Kontors-och skolmateriel samt ergonomiska produkter för Norrtälje kommun.
Takvolym för detta ramavtal är 10 miljoner.
Kommunala bolag och verksamheter deltar inte i upphandlingen, men har en möjlighet genom att teckna separata avropsavtal använda sig av Avtalet, Leverantören är tvingad att ta sig an uppdrag från kommunala bolag och verksamheter till de priser som anges i Avtalet.
Upphandlingen omfattar varugrupperna:
Block, anteckningsböcker och notisarEmballage, packa och postaErgonomiska hjälpmedelPapper och etiketterPresentationSkolaSkrivbordstillbehörSkrivmaterial och korrigeringSortera och förvaraToner och bläck(förtryckta) kuvertGlödlamporÖvrigt
Anbudsgivare kan endast lämna anbud på samtliga varugrupper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsstart  2023-11-01