618859-2021 - ResultatSverige-Djursholm: Övervakning och mätning av luftföroreningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftkvalitetsmätningar
Referensnummer: 2020/896
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90731400 Övervakning och mätning av luftföroreningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Danderyds kommun går härmed ut med en upphandling avseende Luftkvalitetsmätningar och inbjuder leverantörer att lämna anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71355000 Mätningstjänster, 90731000 Tjänster med avseende på luftföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen