618892-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: 19/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlinga av revisionstjänster till kommunen samt dess bolag
Tjörns kommun genomför upphandling avseende Revisionstjänster för kommunen samt dess bolag och inbjuder anbudsgivare, nedan benämnt leverantör, att lämna anbud.
Kommunen avser att teckna avtal avseende sakkunnigt biträde till förtroendevalda revisorer, sakkunnigt biträde till lekmannarevisorer samt revisor med en suppleant (yrkesrevision) till kommunens aktiebolag.
Syftet med denna upphandling är att tillgodose kommunens och dess bolags behov av revisionstjänster enligt ovan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen