2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamtömning enskilda brunnar Arvika och Eda kommun
Beskrivning: Slamtömning av enskilda brunnar i del av Arvika kommun samt hela Eda kommun. Tillkommande är också Årjängs kommun
Intern identifierare: Dnr 2024-285
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del