618928-2021 - ResultatSverige-Nyköping: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceresor Sörmland
Referensnummer: IN-IN21-0037
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av persontransporter inom serviceresor och anropsstyrd allmän kollektivtrafik i Sörmland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Eskilstuna 1 - personbilar
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60112000 Kollektivtrafik på väg, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport, 60170000 Uthyrning av fordon för personbefordran med förare, 60171000 Uthyrning av personbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
I enlighet med Upphandlingsdokumenten.
Del nr: Eskilstuna 2 - Personbilar
Enligt Upphandlingsdokumenten.
Del nr: Eskilstuna 3 - Specialfordon
Del nr: Eskilstuna 4 - Specialfordon
Del nr: Flen
Del nr: Katrineholm - Vingåker