618929-2021 - ResultatSverige-Malmö: Översättartjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Översättningstjänster
Referensnummer: STK-2020-696
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79530000 Översättartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet syftar till att skapa ett kommunövergripande avtal avseende översättningstjänster samt layout och språkgranskning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92312213 Teknisk textproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen