2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd för teckenspråkstolkning vid Mittuniversitetet
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsultstöd av teckenspråkstolkning vid Mittuniversitetet. Uppdraget kan omfatta allt från ett helt utbildningsprogram på heltid för en (1) eller flera studenter till enstaka stödinsatser vid enstaka tillfällen(distansutbildningar) med kort varsel. Konsult/er, tillsammans med samordnaren och studenten, ska gemensamt komma överens om hur det enskilda uppdraget ska hanteras för att verksamheten ska fungera. Uppdragen kan variera från fall till fall både gällande omfattning och tid.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100177:Lot:1