618971-2026 - Resultat
Sverige – Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster – Resebyråtjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resebyråtjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar resebyråtjänster för affärsresor, både personlig service och självbokning, det vill säga förmedling av både inrikes och utrikes flyg, tåg, hotell, hyrbil, marktransporter, båtresor m.m.
Intern identifierare: 064-26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall
Beskrivning: Resebyråtjänster inklusive tilläggstjänster med samtliga möjliga färdmedel i Sverige och övriga världen. Leverantören ska: erbjuda både personlig service och bokning via ett självbokningssystem. • erbjuda köparens medarbetare möjlighet att kunna söka den optimalt bästa tjänsteresan med hänsyn till pris, miljö, tid och säkerhet. • ha mycket god kompetens inom resebyråbranschen och de behov en offentlig myndighet av köparens storlek har. • erbjuda köparen en kundansvarig och ett resurskonsultteam som har god kunskap om köparens myndighets- och resenärsprofiler, rutiner och regelverk. • tillhandahålla ett eller flera system som möjliggör en säker hantering av resenärsprofilerna, spårning av köparens resenärer, statistik för miljöuppföljning och bokade tjänster samt en mobilapplikation.
Intern identifierare: 1857023-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ny del 1
Intern identifierare: 1884588-1