619184-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Insamling av avfall – Tömning och transport av förpacknings- och återvinningsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTömning och transport av förpacknings- och återvinningsmaterial
BeskrivningUpphandlingen omfattar tömning och transport av förpacknings- och återvinningsmaterial. Följande fraktioner är aktuella för omhändertagande och borttransport. • Tidningar och Returpapper • Pappersförpackningar och Wellpapp • Plastförpackningar • Metallförpackningar • Glasförpackningar
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100499:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 44613800 Avfallscontainrar, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90512000 Avfallstransport