See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning i Osby kommun
Beskrivning: Uppdraget omfattar snöröjning och halkbekämpning av gator och vägar och busshållplatser samt vissa kommunala fastigheter med tillhörande parkeringsplatser.
Intern identifierare: SBN-2024-00127
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A
Beskrivning: Osby tätort samt Vissletofta med industriområde, gator, fastigheter samt parkeringsplatser
Intern identifierare: Anbudsområde A
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B
Beskrivning: Lönsboda, Killeberg, Loshult gator, fastigheter samt parkeringsplatser
Intern identifierare: Anbudsområde B