61926-2017 - ÄndringSverige-Jönköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storkökskonsulter.
Referensnummer: 16/167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun och övriga deltagande myndigheter (Beställarna) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende ramavtal för avrop av Storkökskonsulter.
Beställarna ansvarar för ny-, om- och tillbyggnader samt rivning av kommunens fastighetsbestånd i form av förskolor, skolor, fritidsanläggningar, äldreboenden, förvaltningsbyggnader med mera.
Planerad avtalsstart är 1.5.2017.
Uppdragen kommer genomföras i Jönköpings kommun och Habo kommun.