61930-2026 - Planering
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning – RFI Budget-, prognos och rapporteringssystem
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI Budget-, prognos och rapporteringssystem
BeskrivningESEM planerar att upphandla ett budget-, prognos och rapporteringssystem för att stödja koncernernas ekonomi- och verksamhetsuppföljning.
Intern identifierareUH 26-06 RFI
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48443000 Programvara för redovisning, 48444000 Redovisningssystem, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara