619317-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styr- och övervakning av fastigheter
Referensnummer: 0316/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Älvstranden Utveckling AB inbjuder intresserade leverantörer att ansöka om att få delta i upphandlingen av drift av styr- och övervakningssystem för befintligt fastighetsbestånd.
Syftet med upphandlingen är att kontraktera en leverantör med erfarenhet, kunskap och förmåga för att förvalta och utveckla styr- och övervakningssystemet samt att Älvstranden får ett enhetligt system.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen