619330-2025 - Resultat
Sverige – Betongvaror – Ramavtal kompakta passiva skydd samt gjutformar för betongblock
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal kompakta passiva skydd samt gjutformar för betongblock
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för kompakta passiva skydd samt gjutformar för betongblock som är avsedda att användas vid kriser, katastrofer och vid andra insatser i Sverige och i övriga världen. MSB kommer att teckna ramavtal med en till tre leverantörer.
Intern identifierare25/103
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44114200 Betongvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000