See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggservice
Beskrivning: Byggservice inklusive: Snickeriarbeten,golvarbeten,VVS arbeten,måleriarbetenmindre elarbeten i samband med byggservicearbeten
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101756:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45443000 Fasadarbeten, 45442100 Målning, 50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner