619399-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Konsultstöd för utveckling och support av Fabric datalager för Nacka kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultstöd för utveckling och support av Fabric datalager för Nacka kommun
BeskrivningUpphandlingen omfattar skapande av ett datalager baserat på Microsoft fabric plattformen åt Nacka kommun.
Intern identifierareKFKS-2024-00990
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72130000 Konsulttjänster vid planering av dataanläggning, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsultstöd för utveckling och support av Fabric datalager för Nacka kommun