619452-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Försäkringar – Kommunförsäkring Robertsfors
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunförsäkring Robertsfors
BeskrivningVälkommen att lämna anbud på försäkringsskydd för Robertsfors kommun samt Robertsfors Bostadsstiftelse. FÖR ROBERTSFORS KOMMUN: 1. Kommunförsäkring 2. Tilläggsförsäkringar 2.1. Sanering och Träskadeinsekter 2.2. Skogsförsäkring 2.3. Rättsskyddsförsäkring 2.4. Förmögenhetsbrottsförsäkring 2.5. Krisförsäkring 2.6. Tjänstereseförsäkring 3. Motorfordonsförsäkring 4. Kollektiv olycksfallsförsäkring FÖR ROBERTSFORS BOSTADSSTIFTELSE: 1. Fastighetsförsäkring 2. Tilläggsförsäkringar 2.1 Sanering och Träskadeinsekter 2.2 Rättsskyddsförsäkring 2.3 Förmögenhetsbrottsförsäkring 2.4 VD- & Styrelseansvarsförsäkring 2.5 Olycksfall för boende och besökare 2.6 Krisförsäkring 2.7 Tjänstereseförsäkring 3 Motorfordonsförsäkring
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKommunförsäkring Robertsfors kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66515000 Skadeförsäkringar, 66512100 Olycksfallsförsäkringar, 66513100 Rättsskyddsförsäkringar, 66514110 Motorfordonsförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSkogsförsäkring Robertsfors kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelRättsskyddsförsäkring Robertsfors kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelFörmögenhetsbrottsförsäkring Robertsfors kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelKrisförsäkring Robertsfors kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelTjänstereseförsäkring Robertsfors kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelSanering skadedjurs- och träskadeinsektsförsäkring Robertsfors kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelMotorfordonsförsäkring Robertsfors kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelKollektiv Olycksfallsförsäkring Robertsfors kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:9
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelFastighetsförsäkring Robo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:10
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelRättsskyddsförsäkring Robo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:11
Del (anbudsområde)LOT-0012
TitelFörmögenhetsbrottsförsäkring Robo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:12
Del (anbudsområde)LOT-0013
TitelVD- & Styrelseansvarsförsäkring Robo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:13
Del (anbudsområde)LOT-0014
TitelOlycksfall Robo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:14
Del (anbudsområde)LOT-0015
TitelKrisförsäkring Robo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:15
Del (anbudsområde)LOT-0016
TitelTjänstereseförsäkring Robo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:16
Del (anbudsområde)LOT-0017
TitelSanering skadedjurs- och träskadeinsektsförsäkring Robo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:17
Del (anbudsområde)LOT-0018
TitelMotorfordonsförsäkring Robo
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104385:Lot:18