För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Returtjänst ”hämta hemma”
Referensnummer: 22AV56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar insamling av avfall som klassificeras som kommunalt avfall och som är skrymmande eller på annat sätt inte passar i kärl- och säckavfallet (dvs. vanliga soppåsen och utsorterat matavfall). Denna tjänst avser endast hämtning hemma i bostaden hos privatpersoner.
Koncessionsinnehavarnas ersättning i uppdraget utgår via ersättning från privatpersoner som nyttjar tjänsten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen