2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elkraft till KTH
Beskrivning: Upphandlingen omfattar energianskaffning och leverans av förnybar elkraft samt tillhörande elcertifikat till KTH. Beräknad volym är ca 5100 MWH fördelat på 5 uttagspunkter
Intern identifierare: HS-2026-1858
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: se ffu
Intern identifierare: 1952622-0
Ytterligare klassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatoriska krav
Intern identifierare: 1952623-1