619533-2021 - ÄndringSverige-Sundsvall: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygglovskonsult för handläggning av bygglov samt byggnadsinspektion
Referensnummer: UH-2021-619
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun, Stadbyggnadkontoret söker konsulter för hantering av bygglov, marklov, rivningslov och byggnadsinspektion.