619534-2020 - ResultatSverige-Sollentuna: Byggnation av brandstation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling ny brandstation Sigtuna
Referensnummer: AUTO2020-001694
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45216121 Byggnation av brandstation
II.1.4.
Kort beskrivning
Brandkåren Attunda upphandlar utförande/generalentreprenad för uppförande av en ny brandstation i Sigtuna Kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen